Budowa linii 400 kV
Chełm - Lublin Systemowa

Aktualności

Postęp prac formalnoprawych na inwestycji

2017-11-29

Szanowni Państwo!

Wszystkich zainteresowanych realizacją przedmiotowego zadania mamy przyjemność poinformować, że działania związane z pozyskaniem nieruchomości na cele budowlane postępują zgodnie z założeniami przyjętymi przez Generalnego Wykonawcę. Aktualnie prowadzone są prace na terenie pięciu gmin, a Wykonawca pozyskał już blisko 35 procent wszystkich nieruchomości.

Informujemy również, że terminy wizyt przedstawicieli Wykonawcy u właścicieli nieruchomości położonych w tzw. „pasie technologicznym” inwestycji w dalszym ciągu będą uzgadniane indywidualnie z osobami bezpośrednio zainteresowanymi inwestycją.

Postęp procedur planistycznych

2017-10-27

Szanowni Państwo!

Aktualnie na terenie wszystkich gmin związanych z realizacją przedmiotowego kontraktu są prowadzone prace projektowe, których celem jest wprowadzenie budowanej linii do dokumentów planistycznych gmin.

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z biurem prasowym.

Ostateczny przebieg linii coraz bliżej

2017-09-28

Szanowni Państwo!

Wszystkich zainteresowanych realizacją przedmiotowej inwestycji informujemy, że dobiegają końca prace związane z ustaleniem finalnego wariantu przebiegu linii 400 kV Chełm – Lublin Systemowa.

W najbliższym czasie będziemy mogli Państwa poinformować o jego szczegółach, dlatego tym bardziej zachęcamy do regularnego odwiedzania strony zadania, która zawiera najbardziej aktualne informacje dotyczące projektu.

Prace związane z realizacją zadania

2017-08-29

Szanowni Państwo,

We wszystkich gminach położonych na trasie linii trwają procedury planistyczne związane z realizacją przedmiotowej inwestycji. Kontynuowane są również prace związane z pozyskaniem prawa drogi, a przedstawiciele Wykonawcy kontaktują się z właścicielami nieruchomości położonych w tzw. „pasie technologicznym” inwestycji.

Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony projektu, gdzie znajdą Państwo wszystkie informacje kluczowe dla procesu realizacji zadania.

Stan prac na inwestycji – pozyskanie prawa drogi

2017-07-25

Szanowni Państwo,

Wszystkich zainteresowanych realizacją przedmiotowego zadania informujemy, iż na terenie gmin związanych z budową linii 400 kV Chełm – Lublin Systemowa toczą się prace związane z pozyskaniem prawa drogi dla inwestycji. Do właścicieli wszystkich nieruchomości położonych w tzw. „pasie technologicznym” linii zgłaszają się przedstawiciele Wykonawcy w celu przedstawienia propozycji umowy dotyczącej pozyskania zgody na realizację zadania.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących projektu prosimy o kontakt z biurem prasowym poprzez formularz znajdujący się na stronie zadania.

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla mieszkańców gminy Chełm

2017-06-05

Szanowni Państwo!

W imieniu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A., inwestora zadania pod nazwą „Budowa linii 400 kV Chełm - Lublin Systemowa”, serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym dotyczącym realizacji przedmiotowej inwestycji na terenie gminy Chełm. Poniżej przekazujemy informacje dotyczące szczegółów spotkania​:

19.06.2017, godz. 18.00, Zespół Szkół w Stawie, Staw 72, 22-151 Staw

...

Spotkania informacyjno - konsultacyjne dla mieszkańców Gminy Chełm

2017-05-25

W związku z zainteresowaniem mieszkańców gminy Chełm przebiegiem trasy linii oraz szczegółami technicznymi związanymi z jej projektowaniem informujemy, że Wykonawca ‎planuje organizację dodatkowych spotkań informacyjno-konsultacyjnych dla mieszkańców.

Po uzgodnieniu szczegółów spotkań z zainteresowanymi Stronami, poinformujemy Państwa o ich dacie i miejscu.

Prace planistyczne związane z realizacją inwestycji

2017-04-28

Szanowni Państwo,

Wszystkich zainteresowanych budową linii elektroenergetycznej 400 kV relacji Chełm – Lublin Systemowa informujemy, że aktualnie trwają prace planistyczne związane z realizacją inwestycji na terenach poszczególnych gmin.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczacych projektu zachęcamy do kontaktu z biurem prasowym inwestycji poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie zadania, bądź też poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny.

Za nami I konferencja dla zadania

2017-03-20

16 marca 2017 roku w Lublinie odbyła się pierwsza konferencja związana z realizacją zadania pn. „Budowa linii elektroenergetycznej 2x400 kV Chełm – Lublin Systemowa”. Organizatorem, w imieniu Polskich Sieci Elektroenergetycznych, był Główny Wykonawca - firma Sinohydro.

W czasie konferencji zaprezentowano analizę stanu zaawansowania projektu, w tym również prac formalno-prawnych związanych z powstającą inwestycją. Zaproszeni eksperci wyjaśnili przybyłym gościom kwestie oddziaływania inwestycji na środowisko oraz informacje dotyczące metod zabezpieczania dostaw energii elektrycznej do odbiorców końcowych, w tym do odbiorców indywidualnych.

 ...

Pierwsza konferencja dla zadania

2017-03-15

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować, że 16 marca br. w Lublinie odbędzie się pierwsza konferencja dla realizowanego zadania. Informacje na temat przebiegu tego wydarzenia zostaną zamieszczone na stronie inwestycji, dlatego wszystkich zainteresowanych budową linii 400 kV Chełm - Lublin Systemowa zachęcamy do odwiedzania naszej witryny.